Chemizacyjne

Opis

Każdy, kto stosuje i wykonuje zabiegi ochrony roślin jest zobowiązany do tego, aby posiadać aktualne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia chemizacyjnego. Podstawa prawna: Art. 74 Ustawy o Ochronie Roślin z dnia 18 grudnia 2003 r. (Dz.U. z 2008r., Nr 133, poz.849).

Znaczna większość upraw wymaga stosowania środków ochrony roślin. Prawidłowe wykonywanie zabiegów agrochemicznych wymaga doświadczenia i wiedzy jak postępować z substancjami chemicznymi od zakupu  poprzez przechowywanie, stosowanie oraz utylizację resztek i opakowań. Zalecamy zatem przestrzegania podstawowych zasad bezpiecznej pracy z substancjami chemicznymi oraz stosowania się do przepisów prawnych.

Od stycznia 2014 roku zmieniła się forma prowadzenia powyższych szkoleń – osoby,  które odbyły już kiedyś takie szkolenie (i od daty jego wygaśnięcia nie upłynęły 3 lata) mogą uczestniczyć w 1 –dniowym szkoleniu uzupełniającym. Osoby, które po raz pierwszy będą ubiegać się o zaświadczenie muszą odbyć pełne 2- dniowe szkolenie chemizacyjne. Takie zaświadczenie jest ważne przez okres 5 lat od daty wystawienia i uprawnia do zakupu oraz stosowania środków ochrony roślin toksycznych i bardzo toksycznych. Ponadto każdy rolnik zobowiązany jest prowadzić ewidencję zabiegów środkami ochrony roślin, wg załączonego wzoru. Należy pamiętać, że od początku roku 2014, każdy powinien stosować się do zasad Integrowanej Produkcji- oznacza to, że ewidencja powinna posiadać również rubrykę, w której szczegółowo opiszemy przyczynę zastosowania konkretnego oprysku w danym dniu.

Zapisy na szkolenie pod numerem telefonu 48-670-28-10


Podziel się!

Jeżeli podoba Ci się ten produkt, podziel się tą informacją ze znajomymi na facebooku google+ lub twitterze :)


Chcesz być na bieżąco?

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas więcej informacji na temat 'Chemizacyjne'

Komentarze

Więcej na ten temat

Zobacz wszystkie wpisy
>>