Przedsiębiorca, czyli kto ?

Jakiś czas temu wpadły w moje ręce dane, które mnie zszokowały. Okazuje się, że 68% firm upada w ciągu pierwszych dwóch lat działalności, a blisko 90% w ciągu kilku następnych. Niestety, udaje się jednej osobie na dziesięć. Dlaczego tak się dzieje ?

Tak naprawdę przyczyn porażek biznesowych jest chyba tyle ile biznesów, jednakże można wyselekcjonować dwa podstawowe czynniki, które w największym stopniu przekładają się na upadek  firmy:

  1. Przedsiębiorca nie zna branży, w której działa;
  2. Przedsiębiorca nie jest przygotowany do prowadzenia firmy.

Badania pokazują, że nie odpowiednia branża to przyczyna blisko 60%  porażek biznesowych. Często jest tak, że wchodzimy w biznes zupełnie nieprzygotowani, niesieni entuzjazmem tworzenia czegoś nowego. Gdzieś podpatrzyliśmy jakiś biznes, który bardzo się nam spodobał i w naszej głowie od razu pojawia się myśl – JA TEŻ TAK MOGĘ ! – niestety same chęci to za mało. W pierwszej kolejności powinniśmy dobrze poznać branżę, w której będziemy działać, jej dobre i złe strony, zebrać troszkę niezwykle cennego doświadczenia. Jeżeli udało nam się dwa razy dobrze ugotować obiad, to nie powinniśmy od razu otwierać restauracji. Wskazane jest zacząć od zmywaka, później przejść na pomocnika kucharza i dopiero kiedy przynajmniej rok popracujemy jako szef kuchni możemy śmiało powiedzieć, że coś na temat gotowania wiemy.

Można by powiedzieć, że druga najczęstsza przyczyna porażek  biznesowych jest związana z czasami w jakich przyszło nam żyć. Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku kiedy rynek się otwierał praktycznie każdy biznes przynosił zyski, w zasadzie wystarczyło troszkę odwagi, która była premiowana sukcesem przedsiębiorstwa. Jeżeli uruchomiliśmy sklepik spożywczy od razu znajdywali się klienci. Później w miarę rozwoju gospodarczego w naszym kraju narastała konkurencja, obok naszego sklepu powstawał inny sklep zabierając nam część klientów. Dzisiaj sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana, ponieważ obok naszego sklepu nie tylko  funkcjonuje sklep konkurencyjny ale również Biedronka czy Tesco. Krótko mówiąc musimy pogodzić się z faktem, że funkcjonujemy w ramach RYNKU GLOBALNEGO. W związku z tym, zdecydowanie rosną wymagania jakie dzisiejsza rzeczywistość stawia przedsiębiorcy. Można powiedzieć, że tak samo jak lekarz, prawnik czy hydraulik przedsiębiorca powinien posiadać określone umiejętności aby odnieść sukces w biznesie.

Szkolenie warsztatowe „Przedsiębiorca, czyli kto?” to program edukacyjny, który pozwoli wyposażyć przyszłych i obecnych przedsiębiorców w niezbędną wiedzę, która pozwoli im zbudować nowoczesną firmę. W ramach 5-dniowych warsztatów pokażę Ci jak patrzeć na swoją firmę oczami klienta, jak tworzyć innowacyjne produkty i usługi oraz jak zbudować strategię firmy, która zapewni jej grono fanatycznych klientów i ponad przeciętne zyski. Biorąc udział w warsztatach przejdziesz ze mną drogę od pomysłu na biznes i pasji do wolności finansowej. Opowiem Ci również jak to wyglądało w przypadku MANAGER PROJECT, zobaczysz jakie schematy powodowały, że odnosiłem sukcesy, a jakie, że zaliczałem biznesowe wtopy. Jeżeli udało mi się choć trochę Cię zainteresować, zapoznaj się z PROGRAMEM WARSZTATÓW i do zobaczenia na zajęciach !

Co zyskasz biorąc udział w warsztatach

  1. Najwyższą jakość WIEDZY na poziomie MBA

  2. Zbudujesz BIZNES PLAN swojej FIRMY

  3. DYPLOM ukończenia, który da Ci możliwość pracy na stanowiskach menadżerskich

  4. Zajęcia prowadzone przez EKSPERTA z ponad 10 letnim doświadczeniem w zakresie budowania nowoczesnych firm

  5. Nawiążesz kontakty biznesowe z uczestnikami szkolenia

Logistyka warsztatów

W szkoleniach warsztatowych może wziąć udział 40 obecnych i przyszłych przedsiębiorców zamieszkałych na terenie LGD Warka (gmina Warka). Zajęcia będą się odbywać w 10 osobowych grupach. Dla każdej grupy przewidzianych jest 5 dni warsztatów po 5 godzin każdy, czyli łącznie 25 godzin dydaktycznych. Każdemu uczestnikowi zajęć, zapewniamy materiały dydaktyczne i serwis kawowy.

Terminy warsztatów dla 4 grup:

1 GRUPA w dniach 24 – 28 listopada 2014 r. w godzinach 9:00 – 14:00;

2 GRUPA w dniach 1 – 5 grudnia 2014 r. w godzinach 16:30 – 21:30;

3 GRUPA w dniach 8 – 12 grudnia 2014 r. w godzinach 16:30 – 21:30;

4 GRUPA  w dniach 15 – 19 grudnia 2014 r.  w godzinach 16:30 – 21:30;

Zanim zapiszesz się na warsztaty, sprawdź program 🙂

Pobierz program warsztatów

szkolenieIMG_1358

Zapisy na warsztaty

Aby zapisać się na zajęcia zadzwoń pod numer 48-670-28-10 (poniedziałek, środa, piątek w godz. 8:30-16:00), lub wyślij wiadomość na biuro@prusy29.pl podając swoje dane, numer telefonu kontaktowego oraz termin jaki Ci odpowiada.

O udziale w szkoleniach decyduje kolejność zgłoszeń. Udział bezpłatny !

Dostaniesz od nas 99%,                              1% zależy od Ciebie !!!

Projekt „Przedsiębiorca, czyli kto?” realizowany jest w ramach działania 413, „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Warka” z zakresu małych projektów.

MIEJSCE WARSZTATÓW:

Prusy 29, 05-660 Warka (sala szkoleniowa w firmie MANAGER PROJECT).


Pokaż MP na większej mapie

stopkaAutor:

Robert Sekuła

Od ponad 10 lat z PASJĄ prowadzi firmę doradczo-szkoleniową MANAGER PROJECT, która pozyskuje dotacje i pomaga w rozwoju gospodarstw i firm. Uwielbia zdobywać i dzielić się wiedzą z innymi :). Z zamiłowania winoogrodnik i podróżnik.

Podziel się!

Jeżeli podoba Ci się ten produkt, podziel się tą informacją ze znajomymi na facebooku google+ lub twitterze :)


Chcesz być na bieżąco?

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas więcej informacji na temat 'Przedsiębiorca, czyli kto ?'

Komentarze