Premia PROW 2014-2020 x 3

Najczęściej kojarzonym typem pomocy w ramach funduszy UE jest dotacja, która polega na refundacji poniesionych kosztów, czyli najpierw z własnych środków lub z kredytu bankowego realizujemy inwestycje, a dopiero w dalszej kolejności na podstawie faktur, rachunków, przelewów i innych dokumentów otrzymujemy refundację. Inaczej jest w przypadku premii, tutaj na wstępie otrzymujemy pieniądze, a dopiero później po ich wydaniu musimy się z nich rozliczyć. W tym wypadku premia jest nagrodą za to że podjęliśmy się wypełnienia określonych zobowiązań. W ramach PROW 2014-2020 możemy uzyskać premię w ramach takich działań jak: premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, premie dla młodych rolników, restrukturyzacja małych gospodarstw.

Dla kogo premia z PROW 2014-2020

Oferta PROW 2014-2020 w dużej części skierowana jest osób borykających się z problemem niskiej dochodowości gospodarstw rolnych. Fakty są takie, że dzisiaj większość gospodarstw w kraju tak naprawdę albo nie produkuje na rynek wcale albo produkuje bardzo niewielkie ilości. Często jest tak, że rolnicy pracują poza gospodarstwem, a weekendami dbają jedynie o utrzymanie pól w dobrej kulturze rolnej, aby można było pobierać do nich dopłaty bezpośrednie. Aby pomóc tym osobą w ruszeniu się z miejsca proponowane są dwa programy. Pierwszy program jakim jest premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej ma skłonić mieszkańców wsi do generowania dodatkowego dochodu poprzez uruchomienie firmy na obszarach wiejskich. Drugi to restrukturyzacja małych gospodarstw, program mający zwiększyć produkcję towarową gospodarstw. Poza tymi dwoma programami, które są zwrócone do właścicieli i domowników małych gospodarstw jest jeszcze trzeci, który ma przyśpieszyć wymianę pokoleniowa na polskiej wsi, oczywiście chodzi o premię dla młodych rolników.

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

 Restrukturyzacja małych gospodarstw

 Premia dla młodych rolników

 Autor:

Robert Sekuła

Od ponad 10 lat z PASJĄ prowadzi firmę doradczo-szkoleniową MANAGER PROJECT, która pozyskuje dotacje i pomaga w rozwoju gospodarstw i firm. Uwielbia zdobywać i dzielić się wiedzą z innymi :). Z zamiłowania winoogrodnik i podróżnik.

Podziel się!

Jeżeli podoba Ci się ten produkt, podziel się tą informacją ze znajomymi na facebooku google+ lub twitterze :)


Chcesz być na bieżąco?

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas więcej informacji na temat 'Premia PROW 2014-2020 x 3'

Komentarze