Poznaj nas

Cześć !

profilowe na blogaNazywam się Robert Sekuła i od ponad 10 lat wraz z ZESPOŁEM prowadzę MANAGER PROJECT firmę doradczo-szkoleniową.

Mojej pracy towarzyszą DWA ZAINTERESOWANIA, którymi CHCE SIĘ PODZIELIĆ ze światem 🙂

 

Pierwsza pasja to pozyskiwanie dotacji dla rolników i firm z obszarów wiejskich. Ale nie pozyskiwanie dotacji tylko dlatego, że jest taka możliwość. Chodzi raczej o pomoc w realizacji WARTOŚCIOWYCH przedsięwzięć inwestycyjnych- takich, które w późniejszym czasie GENERUJĄ O WIELE WIĘKSZE EFEKTY ! Jestem zdecydowanym przeciwnikiem korzystania z dofinansowań, które niczemu nie służą, poza nabijaniem własnej kabzy. Uważam, że takie działania rozpuszczają ludzi i uczą ich tego, że zawsze ktoś się nimi zaopiekuje, sypnie kasą jak będzie potrzeba..

Drugą moją obsesją jest planowanie i efektywne prowadzenie firmy. Firmy, która daje nie tylko pieniądze ale również zadowolonych klientów i satysfakcję z wykonywanej pracy. Dojście do tego stanu, w którym jestem dzisiaj zajęło mi ponad 10 lat. W tym czasie odnosiłem sukcesy, popełniałem błędy, krótko mówiąc zbierałem bezcenne doświadczenie. Poza tym zawsze uważałem, że nigdy nie należy przestawać się rozwijać dlatego czytałem książki, jeździłem na szkolenia, a od ponad 2 lat obserwuje inne firmy i swoje wnioski kumuluje w postaci notatek. Jeżeli jakieś podpatrzone rozwiązanie podoba mi się, wdrażam go w swojej firmie i sprawdzam czy działa. Wyciągam kolejne wnioski i idę do przodu. Takie podejście i konsekwencja sprawiły, że posiadam unikalna autorską wiedzę na temat prowadzenia firmy 🙂 I chętnie się tą wiedzą z Tobą podzielę 😉

Moje początki

Kiedy przypomnę sobie swoje początki, to aż ciarki przechodzą mi po plecach. Firmę uruchomiłem w 2004 roku mając na jej rozruch jedynie 6 tys. zł. Większość tej kwoty pochodziło od mojej kochanej babci. Pamiętam, że w tamtym czasie cały temat dotacji dopiero raczkował, praktycznie nie było materiałów i ludzi posiadających jakiekolwiek doświadczenie i wiedzę w tym temacie. Szkolenia były drogie i nie było mnie na nie stać, dlatego jeździłem gdzie tylko mogłem,  jak to się mówi „na krzywy ryj”. Siadałem na końcu niezauważony i notowałem. Pamiętam jakie było moje zdziwienie kiedy to na jednym ze szkoleń, na którym byłem uczestnikiem nadprogramowym podano kurczaka i zabrakło dla ostatniej osoby 🙁 To było moje ostatnie szkolenie, na które wbiłem się nielegalnie. Pierwsze wnioski to był czas kiedy najwięcej się uczyłem,  jednocześnie zdobywając bezcenne doświadczenie. Pamiętam swój gabinet wynajmowany w korytarzu u cioci o powierzchni 4 metrów kwadratowych, gdzie większość miejsca zajmowało biurko, kserokopiarka i regał z segregatorami. Musiałem dać radę w tej mojej małej przestrzeni.

DSC_1427Dzisiaj mam za sobą zdobyte doświadczenie kilku tysięcy przerobionych wniosków o dotacje. Oczywiście nie zrobiłem tego sam. Wiele zawdzięczam zespołowi ludzi, który pracował i dalej pracuje na wynik firmy z poświęceniem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że są programy w ramach, których przygotowujemy ponad 10% dokumentacji, która wpływa podczas naboru do ARiMR i to w skali kraju ! W tym momencie mamy do dyspozycji 150 metrów kwadratowych biura wyposażonego w nowoczesny sprzęt i salę szkoleniową na 30 osób. Inne możliwości, większe doświadczenie, bazę klientów to wszystko wygląda zupełnie inaczej 🙂

Obecnie jesteśmy ograniczeni możliwością dojechania do nas samochodem przez naszych klientów, dlatego moim celem na najbliższe lata jest przełamanie tego problemu i świadczenie usług doradczo-szkoleniowych dla rolników i firm w całym kraju.

Poznaj nas – usługi za darmo !

IMG_1358Część naszych usług, a co za tym idzie czasu, sił i pieniędzy rozdajemy za darmo ! Dlaczego to robimy ? Ponieważ wierzymy, że każdy zasługuje na to, aby rozwinąć swoje gospodarstwo i firmę do takiego stopnia, aby godnie żyć. Dlatego właśnie prowadzimy bloga, udzielamy darmowych wstępnych konsultacji na temat możliwości pozyskania dofinansowań. A co roku organizujemy serię bezpłatnych szkoleń, na których pojawia się kilkaset osób.

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, zacznij od tych darmowych usług. Koniecznie zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać powiadomienia o nowych naborach wniosków i wpisach na naszym blogu. Jeżeli potrzebujesz konkretniejszych informacji umów się na wstępną konsultację.

Do zobaczenia w realu 🙂

Robert Sekuła

 

Już wielu z Was skorzystało z naszych darmowych usług i szkoleń, śledźcie na bieżąco naszą stronę oraz fanpage na facebooku a na pewno nie ominą Was żadne ważne terminy i spotkania z nami 🙂 

szkolenie

szkolenie 1

s2

 

IMG_1832

video o ubezpieczeniu od gradu

IMG_0868

 

IMG_1450