Co zrobić aby mieć EFEKTY ?

Okres programowania 2007-2013 zbliża się ku końcowi. Praktycznie każdy kto miał okazję próbować ubiegać się o dofinansowanie z funduszy unijnych ma swoje lepsze lub gorsze zdanie na ten temat. My również po przeprowadzeniu setek projektów podczas, których przeprowadziliśmy tysiące rozmów bardziej rozumiemy obawy i potrzeby naszych klientów. Dlatego chcemy być nowoczesną firmą otwartą na ludzi i ich potrzeby, zatem zmieniamy naszą organizację aby lepiej dopasować się do potrzeb klienta.

Część wiedzy rozdajemy za darmo

Pierwsze na co zwracam uwagę to ogromny głód wiedzy na obszarach wiejskich. Oczywiście nie mam tu na myśli edukacji szkolnej, która nie uczy nas tego jak prowadzić gospodarstwo i jak kierować firmą. Okazuje się że w zdecydowanej większości wiedzę tą czerpiemy z obserwacji otoczenia, patrzymy jakie inwestycje realizuje nasz sąsiad, co nam mówią dealerzy maszyn na targach i sprzedawca środków ochrony roślin w sklepie.  Firmy z reguły obserwują konkurencję, która jest liderem branży i prowadzą wojny cenowe aby za wszelką cenę przyciągnąć klienta.  Niestety  próba kopiowania istniejących pomysłów i rozwiązań nie jest najlepszą drogą rozwoju. Żyjemy w XXI wieku gdzie panuje rynek globalny, każdy produkt może być skopiowany na masową skalę zaledwie w ciągu 6 tygodni. Z mojej dziedziny dotacji unijnych często obserwuję jak przedsięwzięcia inwestycyjne są  kopią tego co robi sąsiad lub konkurencyjna firma, a nie wynikiem analizy efektu jaki przyniosą. Jednocześnie mam świadomość tego, że dla niektórych osób brak pieniędzy mógłby być wymówką 🙂 Dlatego postanowiliśmy, że część wiedzy rozdamy za DARMO !

Zamierzamy to zrobić za pośrednictwem naszej strony internetowej prusy29.pl, na której będziemy publikować WPISY TEMATYCZNE oraz VIDEO-PORADY. Dodatkowo co roku będziemy organizować w ramach cyklu BEZPŁATNE SZKOLENIA. W ramach tegorocznego cyklu oferujemy bezpłatne szkolenie z dotacji na lata 2014-2020. Szkolenie przygotowaliśmy w dwóch formułach:

Dla ROLNIKÓW – AgroEKSPERTYZA PROW 2014-2020;

Dla FIRM – BiznesEKSPERTYZA PROW 2014-2020;

Oba szkolenia mają tylko jeden CEL… Dać każdemu precyzyjną wiedzę z jakich programów dotacyjnych będzie mógł skorzystać w latach 2014-2020 i z jakimi zobowiązaniami się to wiąże. Mam nadzieję, że nie będzie już osób, które przegapią swoją szanse na złożenie wniosku 😉

Biznes_ekspertyza

 

 

 

 

 

Profesjonalne szkolenia i warsztaty z opracowywania wniosków o dotacje

Kolejną nowością w naszej firmie będą profesjonalne szkolenia ze szczególnym podkreśleniem słowa PROFESJONALNE. Będą to szkolenia jakich nie ma nigdzie indziej. Gwarantuje, że każde szkolenie to będzie krok na przód w rozwoju waszych gospodarstw i waszych firm. Bilety na szkolenia będziecie mogli zakupić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Już teraz zachęcam do zapoznania się z naszym harmonogramem szkoleń

Szkolenia nie będą jedyną „nakładką edukacyjną” naszej firmy. Są programy gdzie koszt przygotowania dokumentacji o dotacje UE jest wysoki, a dla wielu osób barierą w podjęciu z nami współpracy jest dystans, który nas dzieli. Co prawda mamy klientów którzy pokonują dziesiątki kilometrów aby opracowywać dokumenty w naszym biurze – tutaj szczególne gratulacje za wytrwałość 🙂 ale chcielibyśmy pomóc również innym w rozwoju. Dlatego w trakcie naboru z niektórych działań będą w naszej firmie prowadzone warsztaty, na których uczestnicy będą pod naszym okiem opracowywać swoje wnioski aplikacyjne.

szkolenie 1

 

 

 

 

 

 

sklep.prusy29.pl

Naszym celem jest dotarcie z naszą ofertą do osób w całym kraju. Oczywiście geografia i ograniczenia czasowe uniemożliwiają nam obsługę bezpośrednią wszystkich, dlatego zamierzamy wykorzystać potęgę internetu. W ramach naszego serwisu stworzyliśmy sklep internetowy, który będziemy systematycznie rozbudowywać. Już dzisiaj za jego pośrednictwem możecie kupić bilety na nasze szkolenia, a już za chwilę w naszym sklepie będziecie mogli uzyskać dostęp do Video ze szkoleń, specjalistycznych artykułów, które rozwiązują wasze problemy jak również do szablonów wniosków.

Dwuetapowe wynagrodzenie

Od nowego PROW 2014-2020, nasze wynagrodzenie będzie uzależnione od efektów, które osiągniesz. Dlatego nasze wynagrodzenie, które do tej pory pobieraliśmy jednorazowo, będziemy podzielone na dwie części. Drugą część wynagrodzenia pobierzemy tylko i wyłącznie jeżeli podpiszesz umowę lub otrzymasz decyzję o przyznaniu pomocy. Jeżeli na przykład Twój wniosek nie załapie się z uwagi na brak środków to drugiej części wynagrodzenia nie pobieramy. Myślę, że takie podejście jest uczciwe dla obu stron, a Ty płacisz za efekty 🙂

Usługi dodatkowe

Aby bardziej dopasować się do naszych klientów będziemy systematycznie rozbudowywać katalog usług dodatkowych. Już dzisiaj za naszym pośrednictwem możesz ubezpieczyć się od gradu, możesz uzyskać kredyt na sfinansowanie inwestycji z dotacji, a nawet zamówimy dla Ciebie tablicę informacyjną.

W najbliższym czasie będziemy chcieli Ci pomóc obniżyć koszty energii elektrycznej. Będziemy pośredniczyć w zmianie sprzedawcy energii elektrycznej, która spowoduje znaczące obniżenie Twoich rachunków za prąd.

MANAGER PROJECT nie dla wszystkich

Wśród naszych klientów trafiają się osoby, których jedynym celem jest wyrwanie za wszelką cenę kasy, bez oglądania się na konsekwencje. Chodzi tylko o ten deal, pozyskanie dotacji, a później to się zobaczy. W takich sytuacjach często jest tak, że wnioskodawca tworzy sztuczne warunki do uzyskania pomocy, nakłada na siebie zobowiązania, o których wypełnieniu z biegiem czasu zapomina i wszystko jest dobrze jeżeli nie pojawi się kontrola. Wspólnie postanowiliśmy, że od tej pory takich wniosków nie będziemy przygotowywać nawet jeżeli wszystko stoi w zgodzie z prawem..

Nowa organizacja pracy biura

Obecnie liczba aktywnych klientów naszej firmy przekroczyła 1000 osób, nie mówię tutaj o osobach, które odwiedziły nas w celu uzyskania informacji o dotacjach czy były na szkoleniu i już później się u nas nie pokazały, a o osobach, które we współpracy z nami załatwiają swoje sprawy. Bywają dni, że liczba ta dla naszej pracy jest destrukcyjna. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację, że planuję przykładowo na poniedziałek przygotowanie 5 dokumentacji, w trakcie pracy odwiedza mnie 5 osób w sprawach różnych, kolejne 15 do mnie dzwoni, wszystko to zabiera czas. Wybija godzina 16.00, teoretyczny koniec pracy, a ja mam dalej do wykonania te 5 dokumentacji i muszę pracować do późnego wieczoru aby się wywiązać z zobowiązań. Ta sytuacja przekłada się również na naszą terminowość, a proszę mi wierzyć chcemy być słowni 🙂

Aby temu zaradzić postanowiliśmy, że od 1 lipca klientów będziemy obsługiwać wyłącznie w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8.30 – 16.00 i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się. 

Wtorki i czwartki będą dniami podczas, których będziemy w spokoju przygotowywać dokumentacje i będą w naszej firmie odbywać się szkolenia.

zegar czasu pracy

 

 

 

 

 

 

 

W naszych działaniach na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zadowolenie naszych klientów.

Pamiętaj dla nas najważniejsze są Twoje  EFEKTY !

Robert SekułaAutor:

Robert Sekuła

Od ponad 10 lat z PASJĄ prowadzi firmę doradczo-szkoleniową MANAGER PROJECT, która pozyskuje dotacje i pomaga w rozwoju gospodarstw i firm. Uwielbia zdobywać i dzielić się wiedzą z innymi :). Z zamiłowania winoogrodnik i podróżnik.

Podziel się!

Jeżeli podoba Ci się ten produkt, podziel się tą informacją ze znajomymi na facebooku google+ lub twitterze :)


Chcesz być na bieżąco?

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas więcej informacji na temat 'Co zrobić aby mieć EFEKTY ?'

Komentarze