10 wymogów, które musisz spełnić aby uzyskać 60 tys. dla małych gospodarstw

Postanowiłem, że ten wpis będzie niesamowicie konkretny. Przedstawiam Wam 10 wymogów, które absolutnie musicie spełnić aby uzyskać 60 tys. z programu Restrukturyzacja Małych Gospodarstw w ramach PROW 2014-2020.

# 1

Wnioskodawca posiada gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych.

# 2

Wielkość Ekonomiczna Gospodarstwa wynosi mniej niż 10 tys. euro.

# 3

Wnioskodawca przez co najmniej ostatnie 24 miesiące poprzedzające miesiąc  złożenia wniosku o przyznanie pomocy jest ubezpieczony w pełnym zakresie w KRUS jako rolnik lub małżonek rolnika.

# 4

Wnioskodawca w czasie ostatnich 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadził działalności gospodarczej lub zawodowej.

# 5

Wnioskodawca w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku uzyskał przychód ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł (faktura VAT lub faktura VAT RR)

# 6

Wnioskodawca nie ma ustalonego prawa do renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy lub niezdolności do pracy w gospodarstwie.

# 7

Wnioskodawcy nie przyznano pomocy z takich działań PROW 2007-2013 jak:

•Ułatwianie startu młodym rolnikom;
•Modernizacja gospodarstw rolnych;
•Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej;

# 8

Wnioskodawcy nie przyznano pomocy z takich działań PROW 2014-2020 jak:

•Modernizacja gospodarstw rolnych;
•Premia dla młodych rolników;
•Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

# 9

Wnioskodawca:

•Złożył wniosek o dopłaty bezpośrednie – 2015 r.
LUB

•Jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności bezpośrednich, wnioskodawcy przyznano płatności bezpośrednie w poprzednich latach
LUB

•Korzystał z innego programu, co najmniej w roku, w którym złożono wniosek w ramach Restrukturyzacji Małych Gospodarstw.

# 10

Wnioskodawca uzyska co najmniej 10 punktów na liście rankingowej..

…to nie wszystko…

Poza 10 wymogami jakie określają dokumenty programowe jest jeszcze jeden, którego nie znajdziecie nigdzie w internecie. W mojej ocenie wymóg ten będzie fundamentalny w kontekście otrzymania premii. Ale tą wiedzę rezerwuję wyłącznie dla osób, które nawiążą z nami współpracę 🙂

Jeżeli interesują Was warunki współpracy z naszą firmą, wszystko znajdziecie w kolejnym wpisie, w ramach którego opublikuję cennik wszystkich usług doradczych.

Robienie wniosków z R.M.G. rozpoczynamy od początku września jak tylko zakończy się nabór wniosków z programu „Premia dla młodych rolników”. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że zainteresowanie programem jest ogromne i nie będziemy wstanie pomóc wszystkim. Stąd decyzja o tak szybkim starcie.

Zapraszamy do współpracy 🙂  Autor:

Robert Sekuła

Od ponad 10 lat z PASJĄ prowadzi firmę doradczo-szkoleniową MANAGER PROJECT, która pozyskuje dotacje i pomaga w rozwoju gospodarstw i firm. Uwielbia zdobywać i dzielić się wiedzą z innymi :). Z zamiłowania winoogrodnik i podróżnik.

Podziel się!

Jeżeli podoba Ci się ten produkt, podziel się tą informacją ze znajomymi na facebooku google+ lub twitterze :)


Chcesz być na bieżąco?

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas więcej informacji na temat '10 wymogów, które musisz spełnić aby uzyskać 60 tys. dla małych gospodarstw'

Komentarze